Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

W tej kategorii znajdziesz znakomite środki do czyszczenia felg oraz opon. To czynność, o której wiele osób zapomina podczas mycia swojego pojazdu. Stan kół może mieć kluczowe znaczenie zarówno dla wyglądu auta (oraz przez to również wizerunku jego właściciela), jak i ze względu na trwałość opon i felg. Stale zabrudzone opony szybciej tracą swoje właściwości takie jak odpowiednia sprężystość i elastyczność. Oczyszczając je z brudu, a następnie zabezpieczając, chronisz je przed nadmiernym osadzaniem się zanieczyszczeń i nie dopuszczasz do ich nadmiernego zużycia. Według specyfikacji producentów opon nie powinno używać się dłużej niż przez 6 lat, więc okres ten nie zostanie wydłużony, zamiast tego możesz jednak wydłużyć czas, w którym guma będzie miała możliwie najlepsze właściwości (najbliższe stanu, kiedy była nowa). Nie zapomnij także o czyszczeniu felg. Są one jednym z najważniejszych elementów reprezentujących każde auto, ale jednocześnie wymagają większej uwagi przy czyszczeniu niż karoseria samochodu.

Środek do czyszczenia opon

Oferowany preparat do czyszczenia opon to wysokiej jakości środek, który jest w stanie zabezpieczyć opony przed szybkim zużyciem. Dzięki Carmann Tyre guma zyskuje kolor głębokiej czerni oraz staje się lśniąca. Zawarte w jego składzie związki krzemu i zastosowane technologie dają efekt odporności na zabrudzenia i wyjątkowy wygląd opony, który potrafi utrzymać się nawet do trzech miesięcy. Przyczynia się do niego również fakt, że po aplikacji substancji na gumowej powierzchni powstaje długotrwała warstwa hydrofobowa, która utrudnia przyleganie brudu. Taki środek jest również w stanie wypełniać mikropęknięcia i widoczne zarysowania na gumowej powierzchni, dzięki czemu poprawia wygląd opony oraz wzmacnia jej strukturę. Aplikacja substancji jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu, jednak różni się w zależności od wybranego produktu - w naszym asortymencie znajdziesz Carmann Tyre oraz Carmann Tyre Gel. Pierwsza pozycja to substancja ciekła, którą należy spryskać równomiernie całą powierzchnię opony, korzystając z aplikatora umieszczonego na opakowaniu. Nadmiar płynu warto zetrzeć zwykłą gąbką lub delikatną szmatką. Drugi produkt, Carmann Tyre Gel, to środek w formie żelu, który należy rozprowadzić, wykorzystując ściereczkę z mikrofibry lub inny materiał, który nie uszkodzi powierzchni opony.

Środek do czyszczenia felg

Felgi to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów każdego samochodu. To na nich osadzają się między innymi rozgrzane opiłki z klocków hamulcowych oraz tłuste smary i oleje. Dla niedoświadczonej osoby to jeden z najtrudniejszych elementów do wyczyszczenia. Właśnie dlatego oferujemy specjalny preparat do czyszczenia felg oraz innych powierzchni wykonanych z aluminium (na przykład burty pojazdów ciężarowych lub chłodnic). Produkt pomoże Ci zmyć wszelkie osadzone na felgach zabrudzenia z drogi, ale przede wszystkim nalot z klocków hamulcowych, plamy z olejów i smarów, a nawet rdzę. Oferujemy dwa kosmetyki o podobnych właściwościach przeznaczone do tego celu - środki do czyszczenia felg Carmann Alu Cleaner oraz Carmann Wheel Cleaner. Oba płyny to bardzo wydajne i skuteczne preparaty. Warto pamiętać, że są to substancje o kwasowym odczynie, który ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni metalu. Oznacza to, że na przykład przy kontakcie z karoserią może poważnie i trwale uszkodzić lakier. Taka substancja może być również niebezpieczna dla odsłoniętej ludzkiej skóry, dlatego przed przystąpieniem do pracy koniecznie ubierz rękawiczki ochronne. Jeżeli czyszczenie odbywa się regularnie i zabrudzenia nie są poważne, to produkt można rozcieńczać z wodą w stosunku 1:4, jeszcze bardziej zwiększając wydajność płynu. W momencie, jeżeli zanieczyszczenia byłyby trudniejsze do pozbycia się, warto użyć preparatu bez dodatku wody. Po nałożeniu wystarczy odczekać minutę i zmyć preparat oraz cały brud silnym strumieniem wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl